DENTÁLNÍ HYGIENA

ODSTRANĚNÍ ZUBNÍHO KAMENE

INSTRUKTÁŽ

PÍSKOVÁNÍ

LÉČBA PARODONTITIDY

BĚLENÍ ZUBŮ

Dentální hygiena je nenahraditelnou součástí moderní a efektivní stomatologie. Jedná se o preventivní ošetření, jehož cílem je zamezit případně zastavit rozvoj onemocnění v dutině ústní a pomáhá předcházet tvorbě kazů a vzniku parodontitidy.


Nyní k ošetření využíváme zcela nové technologie EMS – Guided Biofil Therapy.

Dentální biofil je zákeřný. Nevidíte ho. Necítíte ho. Nevíte o něm. Ale je to hlavní příčina zubního kazu, onemocnění dásní (parodontózy) a dokonce i ztráty zubu. Guided Biofilm Therapy od EMS identifikuje biofilm a důkladně ho odstraní.

KOMPLEXNÍ PÉČE

Součástí dentální hygieny v DentAurum s.r.o. je instruktáž správné techniky čištění, výběr správných dentálních pomůcek, bezbolestné odstranění naddásňového i poddásňového zubního kamene* (pomocí ultrazvuku EMS a kyret LM Diamond Sharp), odstranění povrchových povlaků a pigmentací pomocí přístroje Guided Biofilm Therapy od EMS, zaleštění – depurace a aplikace vhodného fluoridačního přípravku.

Naše dentální hygienistka pracuje se špičkovými lupovými brýlemi Q – Optics s trojnásobným zvětšením, které výrazně zvyšují standard samotného ošetření.

*v případě bolesti aplikujeme povrchovou příp. injekční anestezii

NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY – ZDE

CENÍK dentální hygieny ZDE

Na dentální hygienu k nám může odeslat pacienta, u nás neregistrovaného, i jiný zubní lékař, parodontolog nebo ortodontista. Veškeré záznamy z ošetření zašleme lékaři přes internet. Žádanku k ošetření si můžete stáhnout ZDE.

Prosíme pacienty přicházející na ošetření dentální hygienistkou, aby si s sebou vzali veškeré pomůcky, které používají k dentální hygieně doma. Děkujeme

ORDINAČNÍ DOBA – dentální hygiena

Pondělí:8:00 – 14:30
Úterý:8:00 – 14:30
Středa:8:00 – 14:30
Čtvrtek:8:00 – 14:30
Pátek:dle objednání
Ordinační doba se může lišit v závislosti na objednávkách.

Délku kontrolní hygieny určuje dentální hygienistka podle závažnosti stavu pacienta. Čím více jsou dásně postižené zánětem, tím delší čas je třeba na jejich ošetření. Než se stav pacienta stabilizuje, je třeba počítat s opakovanými návštěvami dentální hygienistky v kratším časovém intervalu.

U těžkých parodontopatií bývá léčba dlouhodobá a vyžaduje několik po sobě jdoucích návštěv. Každý pacient je o svém stavu a délce trvání léčby informován.FOTOGALERIE